Відомий полтавський лікар відкрив приватну лор-клініку
«Безега і К»

v1

Окрім високого професіоналізму, у відомого в Полтаві лікаря-отоларинголога Михайла Безеги є чудовий дар — спілкуватися із людьми. Під час навіть дуже складних і болючих для пацієнта процедур він поговорить з ним і про футбол, і про життя, причому настільки невимушено, що людина більше зосередиться на футболі, ніж на власних больових відчуттях. На дітей Михайло Іванович узагалі має «магічний» вплив. Заслухавшись лікаря, вони й рот ширше відкриють, і в ніс та вухо дозволять позаглядати, навіть із використанням медичного інструментарію. А з прийому багато хто з дітлахів взагалі йде з повною упевненістю, що найцікавіша й найпотрібніша професія у житті — лор-лікар…

Щодо останнього, то Михайло Іванович навряд чи заперечуватиме. Обравши в юності фах отоларинголога, багато часу, сил і коштів витрачає на самовдосконалення й розширення можливостей своєї професії. У 1990-х роках лікар освоїв пластичну й косметичну хірургію та швидко заявив про себе і в цій галузі. Ще в 1998 році «Вечірня Полтава» розповідала про унікальний випадок у практиці лікаря Безеги. Якось на порозі його кабінету з’явився пацієнт… без носа. Під час сварки його відкусив супротивник. В іншій лікарні чоловікові ніс, який він приніс у хустинці, пришили, але організм його відторгнув — ніс почорнів і просто відпав. Саме тоді хтось йому й порадив звернутися до молодого, але вже знаного в місті лікаря лор-відділення 2-ї міської лікарні Михайла Безеги.

На той час він був «свіжоспеченим» випускником Російської медичної академії післядипломної освіти, де освоював пластичну й естетичну хірургію. Навчаючись там, Михайло Іванович вивчав пластичну хірургію у повному обсязі, але навіть гадки не мав, що робитиме такі складні операції на носі, а тим більше, настільки швидко. Після повернення до Полтави, доля відразу ж випробувала його… носом. Перший пацієнт мав діагноз не лише викривлення носової перетинки, а й запалий ніс. Тож, як людина, яка звикла все в житті робити так, як треба, лікар Безега взявся виправити пацієнтові не тільки фізичний недолік, а й зробити естетичний ніс. Поморочився, але впорався.

v2

Але в того пацієнта ніс таки був. А от як зробити ніс із нічого? Екстремальна ситуація змусила думати і діяти швидко, й Михайло Іванович вирішив поєднати два методи ринопластики — французький та індійський. Ніс він робив у кілька етапів: за допомогою шматочків власної шкіри пацієнта, взятої зі щоки, пришивав «основу носа» методом грубого рубця, щоб сформувати його основу. Зовнішню частину формував зі шкіри, вирізаної із лоба. Процес був складний, але результат порадував. Пацієнт не лише отримав гарний і, що важливо, повністю функціональний ніс, але й позбавився зморщок на лобі — за рахунок натягання шкіри. Тож єдиним «побічним ефектом» стало те, що він має тепер молодший вигляд.

Із тих пір настільки «яскравих» випадків у практиці Михайла Безеги не траплялося, але складних ситуацій вистачало. Лікарю це додавало досвіду, а в багатьох пацієнтів формувалася стійка потреба лікуватися виключно в Михайла Івановича, якому вони довіряли.

Саме ця трійця — професіоналізм, репутація й довіра — врешті й підштовхнули самого лікаря до необхідності зробити крок, на який він сам не наважився б, — відкрити приватну лор-клініку.

— Скажу відверто, я давно мріяв про свій кабінет,— розповідає Михайло Безега. — Але відкривати звичайний кабінет не хотів. Хотілося не тільки оглядати й консультувати пацієнтів, а й мати можливість проводити хірургічні втручання, ендоскопічні операції. Але обставини склалися по-іншому. Я працюю в ургентному режимі в обласній лікарні, й багато пацієнтів стикалися зі мною й хотіли, аби я лікував їх і надалі. Через те я три роки працював у лор-центрі «Рефлектор», і коли залишив роботу в останньому, то багато пацієнтів почали мене розшукувати. Були навіть такі, які приходили й давали гроші в борг, не беручи при цьому навіть розписки, на те, щоб я відкрив свою клініку. Тож поява клініки — навіть не наша внутрішньосімейна ідея. Хоча, зважаючи на те, що моя дружина теж лікар, донька навчається в інтернатурі, син — на другому курсі Української медичної стоматологічної академії, зять — стоматолог, нам було б логічно подумати про свою сімейну клініку.

— А назва клініки як виникла?
— Це ідея моїх харківських колег і друзів, які порадили назвати клініку своїм ім’ям. З одного боку, ніби нескромно, але з іншого — це відповідальність. За все, що відбувається у клініці, — відповідаєш ти. Приставка «К» з’явилася теж не випадково. Адже в цій справі є багато людей, які мені допомагають, із якими працюємо разом.
— Нині працює перша й основна частина — безпосередньо лор-клініка. Але в іншій частині будівлі триває ремонт, із чого можна зробити висновок, що клініка розшириться сама і розширить свої можливості. Розкажіть, будь-ласка, що пропонуєте пацієнтам уже зараз і що запропонуєте в майбутньому.
— На сьогодні консультуємо, лікуємо й оперуємо пацієнтів із будь-якими захворюваннями вуха, горла й носа. Клініка оснащена сучасним обладнанням, маємо шейвер, кріохірургічний апарат, апарат для СВЧ-хірургії, ендоскопічну стійку, мікроскоп та інше. Ще років вісім тому, за відсутності ендоскопічного обладнання в Полтаві, багато лор-операцій були надзвичайно травматичними. Тепер же, після проведення ендоскопічної операції, пацієнт може у той же чи на наступний день піти додому. У нас обладнані три палати, кожна з душовою й санвузлом, де пацієнти в комфортних умовах проходять післяопераційний період, хоча він і нетривалий.

Виконуємо також аудіометричні обстеження і слухопротезування (підбираємо слухові апарати на різні можливості та ціни), лікуємо храп, робимо мікрохірургічні операції вуха, а також пластичні.

У клініці, окрім мене, працює ще чотири лікаря — головний отоларинголог Полтави Юрій Трубчінін, головний лор-лікар Полтавського району Наталія Малікова, обласний сурдолог Лада Тарасенко, лікар вищої категорії Олександр Невдачин, а також консультує невропатолог Любов Кулик.

Мікрохірургічні операції вуха виконує доктор медичних наук Віктор Римар, який періодично приїздить із Києва. За необхідності чи за бажанням пацієнта у нас консультують провідні отоларингологи Полтави — професор Сергій Безшапочний, доцент Валерій Лобурець та інші.

Я також маю сертифікат дитячого отоларинголога, оскільки останнім часом спеціалізація цього напрямку поділяється на дорослу й дитячу.

Щодо планів на майбутнє, то вони в нас теж є. Із часом клініка має трансформуватися у лікувально-діагностичний центр із поліклінікою, де вестимуть прийом фахівці суміжних спеціальностей — невропатологи, окулісти, стоматологи, педіатри, кардіологи та інші. Буде й стоматологічна міні-клініка з окремим входом.
— Скільки пацієнтів, у середньому, звертаються в клініку щодня?
— 30—35 осіб.
— Скільки коштує прийом у лікаря й найпопулярніші маніпуляції?
— Маємо середньостатистичну в Полтаві ціну на консультацію лікаря із призначенням лікування — 50 гривень. Загалом, ціни в нашій клініці демократичні. Наприклад, «кукушка» коштує
30 гривень, «прокол» — 25 гривень. Операції дорожчі, оскільки виконуються на вартісному обладнанні. Якщо операції виконуються в комплексі, то першу робимо за повну вартість, а решту — за половину. Загалом, ціни завжди варіюються, щоб пацієнти мали реальну можливість у нас лікуватися.
— Як потрапити на прийом у приватну лор-клініку «Безега і К»?
— Клініка знаходиться за адресою: м. Полтава, вулиця Київське Шосе, 56. Працюємо в будні.

Автор: сайт “Вечірня Полтава”

Прийом за попереднім записом:

0(50)404-46-47
0(67)104-46-47
0(532)67-07-67

Графік роботи :

8-20
Без вихідних

Адреса:

36021, Україна,
м. Полтава,
в. Київське шосе, 56-б


«Приватна клініка «Безега і К»

Інстаграм

Instagram